Kuba Witek – reżyser filmów dokumentalnych. Przez ostatnie siedem lat pracował na Grenlandii, Spitsbergenie, Wyspach Owczych, Islandii oraz Polsce i USA jako dokumentalista, autor książek i prelegent. Fascynuje go Północ, której mieszkańcy i natura najsilniej odczuwają efekty zmian klimatu i niszczycielskiej działaności człowieka. 

W 2019 roku wziął udział w ekspedycji naukowej AREX’19 na Spitsbergen, gdzie udokumentował pracę naukowców oraz topniejącą Arktykę w filmie RUCH LODU. W 2022 był członkiem litewsko-polskiej grupy badającej w ramach projektu ADAMANT lagunę polodowcową w rejonie zatoki Eidembukta na wschodnim Spitsbergenie. Jego projekty powstawały we współpracy m.in. z National Geographic Polska, Instytutem Oceanologii PAN w Sopocie, Polskim Radiem, Greenpeace, Ambasadami RP w Kopenhadze i Reykjaviku oraz były promowane przez TVN24, Gazetę Wyborczą, naTemat.pl, Polskie Konsorcjum Polarne i Polską Akademię Nauk czy farerską telewizję publiczną KVF. 

Jego filmy pokazywane były na festiwalach filmowych na całym świecie m.in na Polish Film Festival w Los Angeles. Laureat nagrody GRAND PRIX na Festiwalu MediaTravel w Łodzi za film ISOLAND: Islandzkie historie polskich emigrantów. Absolwent University of Central Lancashire w Preston.

Filmografia: ISOLAND: Islandzkie historie polskich emigrantów (2017), FAROE WAY: Sztuka przetrwania na Wyspach Owczych (2018), RUCH LODU: Podróż przez topniejącą Arktykę (2019), Together in Isolation: The lockdown of the Faroe Islands (2020), Skarb Gerdy (2021), Zwykłe Życie (2022).

Daga Bożek – specjalistka ds. komunikacji naukowej i edukacji w Instytucie Geofizyki PAN, polarniczka, autorka książek Dom pod biegunem. Gorączka (ant)arktyczna, Ryszard Czajkowski. Podróżnik od zawsze, Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego świata

Uczestniczyła w 35. Wyprawie Polarnej IGF PAN do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie (2012-2013) i 40. Wyprawie Antarktycznej do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego (2015-2016). Pracuje w projektach ogólnopolskich i międzynarodowych (Eduscience, EDU-ARCTIC, EDU-ARCTIC2, EDU-ARCTIC.PL, POLAR STAR) promujących badania w obszarach polarnych. Laureatka Nagrody Magellana 2020 za biografię Ryszarda Czajkowskiego. 

Na projekt Polarniczki poświęcony kobietom pracującym na stacjach polarnych otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Łukasz Palkiewicz „Szatt” – producent z Raciborza, obecnie mieszkający we Wrocławiu. Muzycznie trudny do sklasyfikowania, jednak w elektronice najbliżej mu do organicznego brzmienia. 

Na swoim koncie ma trzy solowe wydawnictwa. Wydany własnym sumptem Future Voices (2013), Bloom, który w 2015 roku ukazał się nakładem sublabelu Asfalt Records – Flirtini, oraz najnowszy album Gonna Be Fine wydany przez Dig a Pony Records w 2020 roku. Swoją muzykę prezentuje w formie live act’u, który na żywo przedstawiał na przestrzeni ostatniej dekady w wielu miastach w Polsce, m.in. na jednym z największych festiwali Open’er Festival. Wraz z wokalistą Jaqiem Mernerem i basistą Pawłem Stachowiakiem – jako Kroki – nagrali cztery albumy wydane przez Kayax: debiutancki Stairs, Controlled
Chaos
oraz dwie Epki – Underwater oraz Szkoda

Dzielił scenę z gwiazdami światowej muzyki, takimi jak: Taylor McFerrin, Lapalux, Sun Glitters, Cid Rim, Iamnobodi, jak również z artystami polskimi t.j. Piotr Rogucki, Paulina Przybysz czy Iza Lach. 

Jest autorem ścieżki dźwiękowej do filmów w reżyserii Kuby Witka: ISOLAND: Islandzkie historie polskich emigrantów, FAROE WAY: Sztuka przetrwania na Wyspach Owczych, RUCH LODU: Podróż przez topniejącą Arktykę, Together in Isolation: The lockdown of the Faroe Islands.

Filmografia